S vnútrom von
 
s / with Soňa Ferienčíková
 
 
MAY 31 - JUNE 2 / Záhrada - Centrum pre nezávislú kultúru / banská Bystrica

"Predstavenie Debody sa posunulo o veľký kus vpred, ale stále mi v tom predstavení niečo chýba. 
Soňa je nádherný tanečník a myslím, že nás o tom presvedčí ešte veľa krát.
O jej kvalitách som sa však presvedčila naplno v jej debutovom workshope.
Vie ako sa hýbať, kedy sa hýbať a kde sa hýbať. Vie pohyb zanalyzovať, posunúť ďalej a aj poradiť.
Pozdávalii sa mi jej analytické a pedagogické praktiky, vyhovuje mi takýto štýl.
Potrápila nás aj po technickej a pamäťovej stránke, čo nie je na škodu.
Prosto takýto nástup som nečakala od takejto jemnej osôbky.
Workshop som si užila a doslova povedané, šla som s vnútrom von." - Katka
"Hýbanie sa, radosť z pohybu a zo stretnutí s ľuďmi svojej krvnej skupiny. No ano, je to potrebné, je to dobré, že to je. Každé zo stretnutí je o niečom inom, ani toto nebolo výnimkou...skoky, pády, rehoty, zábava, vstávania, zoskoky, pozorovania, prehlbovania...ako krátko, ale veľa a pritom tak málo. Toto všetko a ešte viac. Slová málo povedia, kto nezažil, nepochopí. Jedno je však isté, šarmantná víla Soňa bola zaujímavá skúsenosť plná poznania. Ďakujem. :-)" - Renáta J.
"Workshop so Soňou zase raz potvrdil intenzívnosť WorkshoW, ktoré neprebiehajú len na tanečnej sále, ale sú rovnako intenzívne aj mimo nej. Tí, čo si prišli vychutnať piatkové predstavenie a neutiekli hneď domov, boli odmenení v neskorších hodinách výborným improvizovaným predstavením tanečníka s jeho hudobným partnerom, ktoré nesmierne pobavilo všetkých prítomných. Dvojitý umelecký zážitok v jeden večer som osobne veľmi ocenila :)
 
Rôzne rozmery témy workshopu „Z vnútra von“ sme začali spontánne objavovať už v piatok večer a v tejto činnosti sme pokračovali prakticky po celý čas. Samotný workshop prebiehal v komornejšom zoskupení, ale aspoň sme sa netlačili :-) a mali sme dostatok priestoru skúšať veľmi pekné variácie, ktoré pre nás Soňa pripravila. V tvorivom procese sme objavovali nielen z rôznych uhlov priestor, ale následne aj rytmus a dynamiku pohybu. Osobne som si najviac užila cvičenie, kde sa okamžité predstavy, ktoré nabiehali v hlave, premieňali ihneď do pohybu (a naopak), pričom ich sprevádzali samotné slová alebo ticho. Obdivuhodným a bránici veľmi prospievajúcim bolo slovné predstavenie, ktoré nám v sobotu večer predviedli dva ostrieľané ženské jazyky účastníčok. Doslova nezabudnuteľné! " - Bára I.

You may also like

Architektúra tela / Body architecture
2012
Borrowed Material
2013
ANIMALINSIDE
2012
YOU ARE HERE
2016
TEA NEVER BREWED
2013
SOLO FOR BODY II.
2013
Couch Corner XLL (Extra Large Life)
2013
Wrestling Art Workshop
2013
Post moderna alebo poďme sa hrať
2013
Much More Than Nothing
2013
Back to Top