Tancuj, Tancuj !
víkend so súčasným tancom
 
April 25 - 27 / Stanica Žilina - Záriečie
25 April / 19,00 / Stanica
Pre Gaiu - tanečno-hudobný koncert pre našu Zem
 
Známa slovenská tanečnica a skúsená improvizátorka Zuna sa stretáva s fenomenálnym hudobníkom a vynikajúcim improvizátorom Maokom, aby v spoločnom predstavení poďakovali a vzdali hold našej planéte. 

Predstavenie je čistou improvizáciou, využívajúcou silu prítomného okamžiku.
 

Zuna Vesan Kozánková  (1973)
Žena vyjadrujúca sa poväčšine tancom, pretože ho považuje za jednu z možností vyjadrenia svojej taoistickej duše. Jej v detstve počínajúce tanečné vzdelávanie prešlo akademickou pôdou Tanečného konzervatória a Vysokou školou múzických umení v Bratislave, no stalo sa opäť otvorené slobode cez jej študijné pobyty v Európe a Ázii. Posledné roky sa Zunin tanec intenzívne prepojil aj so štúdiom Tradičnej čínskej medicíny, akupunktúry, shiatsu, qigongu a taoizmu, aby filozofické aspekty tohto štúdia mohla aplikovať aj do tanečnej praxe a do osobného života. Jej duša je spojená aj s letným tanečným campom “Tanec na horách” v prírode Orlických hôr, ktorý v roku 2000 s manželom Milanom založila a každoročne tam vyučuje a čerpá energiu. V roku 2013 sa presťahovala do Orlických hôr, v Českej republike, kde s manželom buduje umelecké a vzdelávacie centrum PANGEA. 
 

Martin Maok Tesák (1974)
Hudobník, multiinštrumentalista, skladateľ filmovej a divadelnej hudby. Narodil sa v Bratislave. Viac ako desať rokov vytvára pod menom Maok improvizovanú hudbu s etnickými a experimentálnymi prvkami, ku ktorej pozýva hostí. Vydal 17 albumov. Skladal hudbu do filmov Juraja Jakubiska (Bathory), prírodovedca Tomáša Hulíka a filmára - cestovateľa Pavla Barabáša (Premeny Tatier, Tatry zamrznuté v čase, Bhután, Ticho nad oblakmi). Robí hudbu k divadelným a tanečným inscenáciám, koncertuje v Česku, na Slovensku, v Škandinávii, Nemecku, Poľsku, či Korei. Organizuje hudobné workshopy, kde účastníkov vedie k sebavyjadreniu pomocou hudby a zvukov. 
26 Apríl / 16,00 / Stanica
Dotkni sa tanca

Predstavenie pre deti
 
Koncept, réžia: Zuzana Hájková, Daniel Raček
Účinkujú: tanečníci z Divadla Štúdia tanca
 

Veselé a hravé predstavenie pre deti, v ktorom netancujú len tanečníci, ale spolu s nimi aj detskí diváci. Predstavenie je vždy iné, nové, rovnako ako každý ďalší deň v živote dieťaťa.
 
Dotkni sa tanca nie je bežná inscenácia z repertoáru divadla. Je to projekt, ktorý sa mení v závislosti od priestoru a daného momentu, vychádza z prepojenia choreografie a improvizovaného pohybu a veľkú úlohu v ňom zohrávajú samotní detskí diváci.
Tanečníci experimentujú s autenticitou priestoru, inšpirujú sa jeho estetikou, nasávajú jeho atmosféru, komunikujú s prostredím a publikom. Spojením všetkých týchto faktorov vzniká interaktívne predstavenie, ktoré vzniká priamo pred očami diváka a hravým spôsobom sa dotýka diváka čím iným, ako tancom.
27 Apríl / Stanica / 17,00
Stretneme sa #2

večer tanečno - hudobnej improvizácie
 
„Stretneme sa” je platformou pre stretnutie tanečníkov / performerov a hudobníkov, ktorí v rôznych formáciách vytvárajú na javisku priamo pred očami divákov krátke predstavenia. V prvej časti večera sa na mieste vylosujú dvojice (1 tanečník + 1 hudobník), v druhej časti potom hrajú / tancujú všetci účinkujúci spolu.
 
Vďaka náhodne vytvoreným kombináciám vznikajú na scéne hudobno - tanečné tvary plné prekvapení, dynamickosti a rôznorodosti, v ktorých je potrebný na jednej strane silný individualizmus, kde sa umelec sústredí na vlastné vnímanie situácie, ale aj súhra, v ktorej sú si obaja účinkujúci oporou.  

You may also like

Exkurze do fyzického a tanečního divadla
2014
l a l i t a
2016
ANIMALINSIDE
2012
KioSK 2013 - workshop
2013
Post moderna alebo poďme sa hrať
2013
SOLUS
2017
Breathing bones
2014
Tancuj, tancuj!
2013
Couch Corner XLL (Extra Large Life)
2013
FCB supported by
2015
Back to Top