SKOK!, Michal Somoš & Divadlo Ponec

present

YOU ARE HERE
Fyzický průvodce přítomností, lidskými vztahy a jinými dobrodružstvími
A Corporeal guide  through present, human relationships and other adventures

PREMIERE /September 26-27, 2016, Divadlo Ponec, Praha


DATES 2017
19. 2. / 8 pm, PONEC – dance venue, Praha (CZ)
2. 4. / 8 pm, PONEC – dance venue, Praha (CZ)
6. 4. / 5 pm, Studio ALTA, Praha (CZ) (Czech Dance Platform)
8. 4. / 3 pm, Studio ALTA, Praha (CZ) (Czech Dance Platform)
15. 5. / 8 pm, PONEC – dance venue, Praha (CZ)YOU ARE HERE - je něco jako čirý okamžik přítomnosti možný, nebo jsme neustále vlečeni naší minulostí, předsudky, nahromaděnou zkušeností a plány? Je možné mezi hektickou produkcí významů skutečnosti a rezignací na schopnost vnímat a rozumět, zažít čas jiného druhu, kdy se třeba jen jednoduše díváme na tanec? A možná ještě na menší detail - na jednoho tanečníka, na jeho oči, nebo na jeho pravý lýtkový sval. Je možné proměňovat v přítomnosti představení naše perspektivy a zaměřit se i sami na sebe, na naši diváckou tělesnost, na to, jak naše vlastní tělo právě vnímá a cítí?

YOU ARE HERE - nechte se provést a nechte se vykolejit! Ovšem nikoli z něčeho, ale pro něco. Nechte se vykolejit „pro přítomnost”. Netvrdíme, že čirá přítomnost skýtá nějakou hlubší pravdu, ale že změna úhlu pohledu, temporytmu a citlivosti, vás, jako diváka, jednoduše aktivuje a dá vám možnost tvořivě vnímat svět kolem vás. A kdo ví, možná uvidíte věci, které většinu času viditelné nejsou, protože jsou nevšedně blízko,jsou až přehnaně “tady a teď”.


YOU ARE HERE vytvořili – režisérka Petra Tejnorová, tanečníci a performeři Jaro Viňarský, Tereza Ondrová a Nathan Jardin, scénografka Adriana Černá, sound designer Dominik Žižka, light designer Tomáš Morávek, produkční Michal Somoš, teoretička Alice Koubová, tanečník, performer a vypravěč Matthew Rogers, graphic designer Jaromír Skácel.

Toto predstavenie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia
Is it possible to experience anything like a pure moment of presence? Or do we always carry our past, our prejudice, our plans and the culmination of our experience? Can we find the way in between the hectic production of meaning and the resignation to understand by perceiving? The way to experience time of different sort, when we simply watch dance?
And do you think you see what I see?

YOU ARE HERE offers surprising loosing the track “for presence”, that changes perspective, temporhythm and sensibilityto the world around you. The spectator can, together with the dancers, experience joined pleasure from his own creation and get enthusiastic for adventure, forgetting prejudices not only about dance...


Was created by – director Petra Tejnorová, dancers and performers Jaro Viňarský, Tereza Ondrová and Nathan Jardin, stage designer Adriana Černá, sound designer Dominik Žižka, light designer Tomáš Morávek, producer Michal Somoš – in collaboration with philosopher Alice Koubová, dancer and choreography & directing assistant Matthew Rogers, dramaturgical eye of Marta Ljubková and graphic designer Jaromír Skácel.

this performance is Supported using public funding by Slovak Arts CouncilYou may also like

HAMSA_gallery
2016
B I O
2015
TEA NEVER BREWED_gallery
2015
Breathing bones
2014
S vnútrom von
2013
Couch Corner XLL (Extra Large Life)
2013
SOLO FOR BODY II.
2013
SOLUS
2017
Fluid Culture Body
2015
TEA NEVER BREWED
2013
Back to Top