Dýchajúce kosti / Breathing bones

s / with ZUNA VESAN
 
                                                         video by Goro
April 25 - 27 / Stanica Žilina-Záriečie
 
"Workshop a celková atmosféra boli ako vždy výborné! Až som bol nakoniec prekvapený, ako veľa mi dali veci, ktoré nás učila Zuna. Páčilo sa mi to, že nás učila relatívne jednoduché veci, avšak s veľkou hĺbkou a súvislosťami. Takýto prístup som ešte nezažil, dosť sa ma to dotklo a využijem to nielen v tanci. Účastníci tanca boli super, som veľmi rád, že som stretol aj kopu nových tvárí.
 
Nepáčilo sa mi, že workshop bol krátky a málo intenzívny. Celé mi to prišlo ako úvod, a chýbal mi nejaký „hlavný klinec“. Takýmto tempom by som si tento workshop vedel predstaviť na týždeň, dostať sa poriadne hlboko a využiť naučené aj v tanci. Skôr by však bolo padlo, keby workshop denne trval do 18tej alebo aj dlhšie. Tým, že aktivity neboli fyzicky moc náročné, by to bolo úplne v pohode. Toto však neznevážilo môj celkový zážitok a dojem – som veľmi rád, že som na tomto workshope bol a šiel by som naň znovu.
Teším sa na ďalšie workshopy :) - Miloš B.
 
 
"Aj keď som nevidela Zunine predstavenie (pretože Košice sú sakra ďaleko), po workshope s ňou si viem celkom dobre predstaviť v akej pohybovej sfére sa nieslo. Určite to bol pohyb ľahký, vzdušný - predýchaný a na pohľad to bola óda na ľudské telo a jeho funkčnosť. Presne tieto dojmy som si odniesla z workshopu :) Nové poznatky som mala možnosť hneď o pár dní v praxi vyskúšať a fakt sa mi tancovalo ľahko! - Alexandra M.
 
 
"Ahoj, chtěla jsem ještě jednou poděkovat za možnost účastnit se víkendového pohybového workshopu, byla to pro mě naprosto skvělá zkušenost a zajímavý zážitek a velmi ráda bych se v budoucnu zúčastnila třeba i letní školy. Ještě jednou moc moc děkuji, bylo to prostě "strašně super!!!!" - Martina Želazková
 
 
"Workshop so Zunou nebol môj prvý a rozhodne ani posledný. Mám rada jej systematickú prácu, v ktorej ide do hĺbky. Oboznamuje s princípami pohybu, núti vás premýšľať o pohybe i o vlastnom tele inak, ako ste zvyknutý. Vždy sa teším aj na jej anatomické vstupy, pretože sú na míle vzdialené spôsobu, akým nás učili anatómiu na vysokej škole. Jej prístup vás naprosto nadchne a túžite vedieť viac. Napriek tomu, že bol workshop krátky, bol ako vždy výživný. Znovu som si mohla uvedomiť, ako moje telo nefunguje tak ako by som chcela. Na druhej strane som ale paradoxne znovu raz odchádzala s pocitom ucelenosti a funkčnosti."  -- Bára I.
 
photos by GORO

You may also like

Back to Top