Záhrada-Centrum nezávislej kultúrY & SKOK! 
ponúkajú v roku 2019 prvý zo série víkendových WORKSHOW /#23


MOLECULAR DANCE

Naše telá sú hmotou zloženou z molekúl, atómov, častíc a energie. Počas workshopu budeme venovať pozornosť anatómii tela v súvislosti s oboma, hmotou i energiou a rozširovať naše individuálne, telom dané mikro-pohyby do nášho zdieľaného priestoru. Metóda: v práci vychádzať z organického pohybu každého účastníka, nechať naše individuálne energie prestúpiť ostatnými telami, hľadajúc kolektívne telo a takto odhalené pohyby využiť v dynamickom a meniacom sa procese.   


PIATOK 15. február, 19:00 hod.
João Costa Espinho: Simon 06.07.08.09
João Costa Espinho a Jaro Viňarský: in between
Záhrada - Centrum nezávislej kultúry, Banská Bystrica

SOBOTA-NEDEĽA 16.-17. február 
Sobota: 10,00-13,00 ranný blok / obedná pauza / 15,00-18,00 poobedný blok
Nedeľa: 10,00-12,30 ranný blok / obedná pauza / 13,30-16,00 poobedný blok
Záhrada - Centrum nezávislej kultúry, Banská Bystrica


João Costa Espinho sa narodil v roku 1979 v portugalskom meste Espinho. Ako tanečníka, choreografa a multidisciplinárneho umelca ho predovšetkým zaujíma nastoľovanie vzťahov medzi umením a vedou. Súbežne so štúdiom tanca tiež vyštudoval Pharmaceutical Sciences na University of Porto a v rámci európskeho programu Erasmus študoval na Paris Descartes / Sorbonne Paris Cité. Jeho tvorba bola prezentovaná v krajinách: Portugalsko, Francúzsko, Veľká Británia, Turecko, Belgicko, Brazília, Kosovo, Španielsko, Slovenská republika, Taliansko, Nemecko, Luxembourg a USA. V súčasnosti žije a pracuje medzi Parížom a Portom.


Tento workshop je určený širokej verejnosti, umelcom, tanečníkom, hercom, pohybovým a divadelným nadšencom a ľuďom, ktorí majú chuť intenzívne pracovať s telom.

Účastnícky poplatok: 70€ / 50€ (dospelí / študenti, inak znevýhodnení)

Možnosť bezplatného prespania v Záhrade s vlastnou karimatkou a spacákom.​​​​​​​


Hlavný partner projektu O UMENÍ TELA 2019 

You may also like

Back to Top