08. marec 2019, 19:00 hod.
Záhrada – Centrum nezávislej kultúry, Banská Bystrica


ĽAHKÁ ZEM / EFFORTLESS LAND

Viktor Černický, Tomáš Janypka a Jazmína Piktorová sa vracajú k svojmu autorskému predstaveniu Ľahká zem / Effortless Land, v ktorom sa venujú základným ľudským potrebám, akými sú hľadanie životnej istoty či neustála túžba po ľudskom kontakte. Predstavenie sa odvíja od hľadania vzťahov medzi jednotlivcom a kolektívom, ktoré sa odohráva v skúsenosti a pamäti ľudského tela. Ľahká zem / Effortless Land je telesnou reflexiou troch figúr, ktoré sa žiadostivo vrhajú do rytmického pátrania po hraniciach medzi bytím a nebytím.

Choreografia, interpretácia: Viktor Černický, Tomáš Janypka a Jazmína Piktorová
Choreografická a umelecká spolupráca: Lucia Kašiarová
Hudba: Lukáš Kubičina
Svetelný dizajn: Jonáš Garaj
Produkcia: ZDRUHESTRANY​​​​​​​

Trojica tanečníkov a performerov sa rozhodla pre formát performance, v ktorom sa - v dialógu s prizvanými hosťami - neustále vracajú k spoločnému hľadaniu nového tvaru predstavenia. Tento formát je súčasťou cyklu stretnutí Ľahká zem Lab, kedy v priebehu troch dní v spolupráci s prizvaným hosťom vznikne na základe pôvodného materiálu nový, neopakovateľný tvar predstavenia. Prvé stretnutie prebehlo v Štúdiu 12 s režisérom Martinom Hodoňom, druhé prebehlo na Stanici Žilina – Zariečie s choreografom Jarom Viňarským. Po Banskej Bystrici, kde sa stretnú s Luciou Kašiarovou, vyvrcholí celý proces v pražskom Studiu Alta v dialógu s choreografom a tanečníkom Petrom Šavelom.

Ľahká zem / Effortless Land bola v Štúdiu12 prezentovaná ako súčasť platformy Mliečne zuby.Inscenáciu finančne podporili Nadácia Tatra Banka, Bratislavský samosprávny kraj a Štúdio12.Inscenácia vznikla za podpory: Stanica Žilina – Zariečie, CNK Banská Bystrica, Studio Alta (CZ), CIRQUEON – Centrum pro nový cirkus (CZ), Divadlo na Orlí (CZ), Základná umelecká škola, Eugena Suchoňa v Pezinku, Mestská knižnica v Bratislave, Divadlo Alfréd ve dvoře (CZ).

Hlavný partner projektu O UMENÍ TELA 2019

You may also like

Back to Top