Pohľadom tela / Body point of view

 
opening WorkshoW in the summer of 2012 at Záhrada - Centrum pre nzávislú kultúru, Banská Bystrica
                                     PHOTOS AND VIDEO DOCUMENTATION BY © GORO & ŽMURO
© Goro
 © Goro
 
"Workshop Pohľadom tela bol pre mňa veľmi intenzívny zážitok. Prvýkrát som mala možnosť pozrieť sa na veci aj z iného uhla a celkovo som našla aj nový spôsob ako vnímať samotný tanec trochu inak. Či už som pracovala sama so sebou, alebo s niekým iným, určite ma to obohatilo a posunulo ďalej najmä čo sa týka tanca, ale aj mojej kreativity." - Janka H.
 
"Určite neexistujú tie správne slová, ktoré by celkom dôveryhodne a v celej hĺbke vyjadrili pocity z tohto workshopu. Kto nezažil pravú lásku, nevie, čo je láska, kto nikdy neokúsil pád, nevie, čo je to radosť z toho, keď znovu vstane... a ten, kto neokúsil WorkshoW, nevie, o akú skúsenosť vo svojom živote prichádza!

WorkshoW nie je len o tanci, nie je ani o pohybe... je o tanci duše, o vášnivom, energickom tanci duše, ktorá stoná spokojnosťou, a tá spokojnosť sa transformuje do tela, do pohybu, do fyzična. Je to istý druh terapie, fyzickej či duševnej - to je jedno. V polke workshopu vás mega bolí celé telo, ale vy ste úplne šťastní a vo svojom vnútri žiarite.

Pri inom fyzickom pohybe ste zvyknutí na následnú únavu, ale toto?! Mňa to ešte viac nabilo energiou, mala som pocit, že vlastním jej nevyčerpateľný zdroj! Rozvoj po každej stránke - kolektívnej či individuálnej. Otvorenosť, úprimnosť, spontánnosť vládli medzi všetkými po celý čas! Nádherná atmosféra, ktorú sme všetci spoločne navzájom vytvorili a pocit absolútneho uvoľnenia!

Neviem, ako vy, ale ja, keď budem mať opäť pocit, že sa ,,hľadám", že mám nejaký nedoriešený problém sama v sebe, že potrebujem nový impulz či vzpruhu do života... nepôjdem k lekárovi, nepôjdem k poradcovi. Pôjdem na WorkshoW!

Áno, bolo to čarovné!" - Kristína Z.
 © Zmuro
 
"Myslím že väčšina z nás, ak by mala tento týždeň uchopiť v jednom slove, určite by povedala: Megaaaaaaaaaaaaaaa!!!
A keby dvoma tak Jungle Speeeed!!!! :)
Takže taký bol :)
Ale ak mám toho napísať viac tak takto:
Týždeň v Záhrade bol jeden z mála, pri ktorých si prajete aby nikdy neskončil. Všetky Jarove workshopy sú skvelé, pretože majú úžasnú energiu. Sú veľmi živé, spontánne a intenzívne (rozhodne nekončia na sále :). A nejakým zázrakom vždy pritiahnu k sebe ľudí, s ktorými je vám veľmi dobre. Pre mňa osobne bol tento ešte niečím výnimočný. Väčšinou mi je na Jarových workshopoch veľmi dobre, ale počas tohto bolo pár chvíľ, kedy som vo vnútri trpela a zúrila, pretože spôsob, ktorým sa teraz rozhodol pracovať bol v kombinácii s úlohou, ktorú som si v tvorivej časti sama zvolila, dosť mučivý. A keby nebolo Maťka, tak neviem, neviem ;-) Bol to ako boj s veternými mlynmi, pri ktorom máte pociť, že nemôžete vyhrať, ale na záver sa cítite ako víťaz a ešte tomu aj veríte. Úžasný pocit.
Jarúch, pre mňa to bol jeden z najlepších workshopov, aké som s Tebou zažila. Aj vďaka Maťkovi i všetkým ostatným." - Bára I.

 
 
 
"Osviežujúce, spoznávajúce, krehké, obohacujúce, nezabudnuteľné, nevyčerpateľné, tajomné a hlavne veľmi, veľmi osobné...Som rada, že som bola v Záhrade a zozbierala ovocie šťastia a sebanaplnenia.

Ďakujem "záhradníci" - Katarína P.
 
 
 
 
"Krásne strávený čas využitý do poslednej minúty. Počas celého týždňa nam bolo dopriate sústrediť sa len na jednu vec: na seba a svoje miesto v "záhradnom" prostredí medzi "kvitnúcimi" ľuďmi. Bola to jedinečná príležitosť ochutnať tvorivý proces od jeho úplneho začiatku. Teda, od nastolenia základného východiska, zadania, inšpirácie a skúmania. Touto nikdy nekončiacou fázou sme boli sprevádzaní charizmat Či už vedome alebo nevedome: ovplyvňovali a inšpirovali sme sa navzájom. Jedným slovom... nezabudnuteľné." 
- Alexandra M.

 
"Veľmi inšpiratívny týždeň s dostatkom času pre seba aj pre ostatných. Najlepší fyzický aj mentálny " otvárak" za posledné obdobie.Priestor, čas a telo v spoločnom aj protichodnom rytme. Skúšanie, krúženie, a potom " let it go.." Možnosť vyriešiť aj neriešiť.Posúvanie hraníc, stavanie a búranie mantinelov. A v neposlednom rade poriadna párty! TELO! POHYB! ZÁBAVA!" - Miroslava K.
 
 
 
 © Zmuro
 © Zmuro
 © Znuro
"Z chaosu v poriadok cez krásny pohybovo - intenzívny týždeň, ktorý mal v sebe SPOLU-SÁM, RADOSŤ, NACHÁDZANIE A PREKRAČOVANIE a veľa veľa iného, ktoré si v danej chvíli neuvedomíš rozumom ale celým telom, ktoré sa stane v T I CH U milovania pohybu a ľudí, s ktorými ten pohyb praktikuješ. "V momente, keď už sme nemohli"-také neprišlo, lebo furt nás niečo ťahalo, furt sa čosi dialo. Nielen cez hodiny, ale dlho po tom...spoločná dávka exaktnej radosti.....(Jungle speed, energizer, každý pracoval na svojom vlastnom projekte, MEGAAAA, posledný večer, komunikácia,) A okrem tohto všetkého veľmi praktická vec.Príprava na predstavenie, ktoré som neskôr hrala na divadelnej Žatve s mojimi žiakmi a na ktorom mi veľmi pomohli nielen Mathew a Jaro ale aj ostatní." - Renáta J.
  © Zmuro
 © Zmuro
 © Goro
 © Goro
 © Goro
 © Goro
 © Goro
 © Goro
 © Goro

You may also like

Back to Top