S vnútrom von
 
s / with Soňa Ferienčíková
 

 


MAY 31 - JUNE 2 / Záhrada - Centrum pre nezávislú kultúru / banská Bystrica

"Predstavenie Debody sa posunulo o veľký kus vpred, ale stále mi v tom predstavení niečo chýba. 
Soňa je nádherný tanečník a myslím, že nás o tom presvedčí ešte veľa krát.
O jej kvalitách som sa však presvedčila naplno v jej debutovom workshope.
Vie ako sa hýbať, kedy sa hýbať a kde sa hýbať. Vie pohyb zanalyzovať, posunúť ďalej a aj poradiť.
Pozdávalii sa mi jej analytické a pedagogické praktiky, vyhovuje mi takýto štýl.
Potrápila nás aj po technickej a pamäťovej stránke, čo nie je na škodu.
Prosto takýto nástup som nečakala od takejto jemnej osôbky.
Workshop som si užila a doslova povedané, šla som s vnútrom von." - Katka
"Hýbanie sa, radosť z pohybu a zo stretnutí s ľuďmi svojej krvnej skupiny. No ano, je to potrebné, je to dobré, že to je. Každé zo stretnutí je o niečom inom, ani toto nebolo výnimkou...skoky, pády, rehoty, zábava, vstávania, zoskoky, pozorovania, prehlbovania...ako krátko, ale veľa a pritom tak málo. Toto všetko a ešte viac. Slová málo povedia, kto nezažil, nepochopí. Jedno je však isté, šarmantná víla Soňa bola zaujímavá skúsenosť plná poznania. Ďakujem. :-)" - Renáta J.
"Workshop so Soňou zase raz potvrdil intenzívnosť WorkshoW, ktoré neprebiehajú len na tanečnej sále, ale sú rovnako intenzívne aj mimo nej. Tí, čo si prišli vychutnať piatkové predstavenie a neutiekli hneď domov, boli odmenení v neskorších hodinách výborným improvizovaným predstavením tanečníka s jeho hudobným partnerom, ktoré nesmierne pobavilo všetkých prítomných. Dvojitý umelecký zážitok v jeden večer som osobne veľmi ocenila :)
 
Rôzne rozmery témy workshopu „Z vnútra von“ sme začali spontánne objavovať už v piatok večer a v tejto činnosti sme pokračovali prakticky po celý čas. Samotný workshop prebiehal v komornejšom zoskupení, ale aspoň sme sa netlačili :-) a mali sme dostatok priestoru skúšať veľmi pekné variácie, ktoré pre nás Soňa pripravila. V tvorivom procese sme objavovali nielen z rôznych uhlov priestor, ale následne aj rytmus a dynamiku pohybu. Osobne som si najviac užila cvičenie, kde sa okamžité predstavy, ktoré nabiehali v hlave, premieňali ihneď do pohybu (a naopak), pričom ich sprevádzali samotné slová alebo ticho. Obdivuhodným a bránici veľmi prospievajúcim bolo slovné predstavenie, ktoré nám v sobotu večer predviedli dva ostrieľané ženské jazyky účastníčok. Doslova nezabudnuteľné! " - Bára I.

You may also like

Back to Top