Solo for Body II.

s / with Martina Hajdyla Lacová & Lucia Kašiarová
          
MAY 10 - 12 / Záhrada - Centrum nezávislej kultúry / Banská Bystrica

"Zaujímavé vidieť a pracovať s dvojicou tanečníčok, ktoré sú absolútne odlišné.
Odlišné v tanečnej energii a v spôsobe tvorby.
Napriek tomu sa však vhodne dopĺňali a výsledkom bol rôznorodý ale veľmi kompatkný celok.
Doobedné hodiny súčasnej techniky sa vystriedali s tvorivou prácou plnou improvizácie a výskumu.
Od hovoreného slova cez divadlo až po tanec sme kreovali vonku v záhrade, vnútri v divadle a večer sme zavŕšili bujnou diskusiou pri pojedávaní grilovaných krídelok, ci stehienok.
Stále hovorím, všetko je to o ľuďoch.....a tí tam boli." - Katka
"Pozerám si s odstupom času video záznam i fotky z workshopu a nemôžem sa zdržať smiechu. Bol to nádherne strávený čas a je vskutku škoda, že to človek nemôže tak naozaj druhým sprostredkovať. Niekto neznámy si pozrie to video a pomyslí si, že banda psychopatov :) A pritom tie navonok najpodivnejšie vyzerajúce veci boli tie najzaujímavejšie. Samozrejme sme si užili aj správny technický tréning ako má byť a dievčatá nás neobrali ani o pôžitok z krásnych zostáv, ale to najzaujímavejšie sa dialo rozhodne až potom. Aj tento rok prišli s papierikovými „hrami“, ale tentokrát nám predostreli omnoho sofistikovanejšou verziou, ktorá nám rozšírila obzory a ešte nás aj všetkých skutočne pobavila (som fakt zvedavá čo bude v 3. verzii :). Tvorivá časť workshopu zanechala v mojom mozgu stopy, lebo ma prinútila používať časti, o ktorých existencii som tušila len z anatómie. Zadania, ktoré nám dávali boli fakt ťažko prevediteľné ale zároveň nesmierne zábavné a to rovnako z pohľadu či už ste boli ich vykonávateľom, alebo zrovna pozorovateľom (byť pozorovateľom bolo miestami dokonca ešte zaujímavejšie) . Workshop mal zároveň aj veľa praktických stránok do života, medzi ktorými bolo objavovanie toho, aké životné stratégie zvoliť pri snahe zbaviť sa svojich pozorovateľov. Bol to nepochybne víkend plný poznávania (priam výskumu!), zábavy (smejete sa často a veľa :) a ešte bol k tomu strávený s veľmi príjemnými ľuďmi. Čo viac si priať. A ak vybrať pieseň, ktorá ho uchopí tak to budú rozhodne Šaty od Mariky Gombitovej :)" - Bára I.
"Mne sa najviac páčili tie tanečné tréningy, čiže to čo sme robili vždy na začiatku, a bolo to super, tá Matina variačka bola parádna, ale aj lucine rozohriatia boli super. Aj som si trochu hlavu precvičil.
Také tie divadelné a psychologické veci ma moc nebavia, takže ani neviem či to robili dobre alebo zle. Ja som taký plytký, ja idem skôr po prostom pohybe samom o sebe.
No a ešte jedna vec, napríklad je to fajn, že je taká tá demokracia, a všetko je to také uvolnené, ale napríklad keď som na workshope s niekym starším a kto to robí už dlho a má v tom prehľad (napríklad sa tam dostáva už aj Danko Raček) - tak tam vôbec nie sú také tie veci - že : ja neviem ako to bude, to robím prvý krát, atď., ale celé to spraví dobre a bez zaváhania a s rozmyslom, a to sa mi naozaj páči." - Michal S.
"Workshop s Luciou a Martinou otvorilo bezkonkurenčné predstavenie Much more than nothing, pri ktorom som kvôli záchvatom smiechu celý čas sedela v kŕči a nadýchla sa až na konci. Z energie sa neupustilo a pokračovalo počas celého víkendu. Mali sme možnosť byť kreatívni, otvoriť sa pred ostatnými, ponamáhať mozgové bunky pri fixovaní variácie, či zobudiť ochabnuté svaly. Dostali sme priestor pre skúmanie ostatných aj samých seba, možnosť ochutnať niečo z princípov zo spomínaného predstavenia. Počas víkendu som sa výborne zabávala a popritom sa mnoho nového naučila. Ďakujem SKOK-u a verím, že si to v tejto zostave ešte zopakujeme. Hodnotenie: 10 z 10!" - Jana H.

You may also like

Back to Top