Solo for Body

s / with Martina Hajdyla Lacová & Lucia Kašiarová
                                                         PHOTOS AND VIDEO DOCUMENTATION BY © GORO
October 12 - 14  / Záhrada - Centrum nezávislej kultúry / Banská Bystrica

"Cvičenie s Luckou a s Maťou bolo príjemné. Stretli sa dve talentované tanečníčky s rôznym tanečným prejavom, čo vytvorilo zaujímavú súhru. Práve z takých stretnutí, aké bolo toto, vzniká niečo zaujímavé. Len mi v priestoroch bola zima na nohy." - Simona B.
"I keď nie som tanečníčka, i keď nie som herečka... prežila som: a to intenzívne! víkendový pohybový workshop. Nebolo to veru nič strašné, čo by mohla naznačovať svalovka (skutočne) na celom tele, priam naopak! Priateľskí, srdeční ľudia, lektorky... Pracovná, ale pohodová atmosféra a veľa vtipu! Ďakujem krásne. ...všetkým..." - Sasha P.
"Skvelé spojenie lektoriek, dobrá atmosféra, nové podnety, zakceptovanie svojich možností a to všetko spojené v tanečnom workshope. Ďakujem a dúfam, že bude ešte nejaké nabudúce :-)." - Ren8ta J.
"Bol to výborný workshop, ktorý mňa osobne veľmi prekvapil. Bola som riadne zvedavá, čo vznikne z kombinácie dvoch tanečných lektoriek tak odlišných energií. Vlastne som si to moc nevedela predstaviť. A musím napísať, že boli naprosto SKVELÉ. Myslím, že nám všetkým ukázali, aké to je, ak rešpektujete a akceptujete prácu toho druhého. Boli tak vyladené, že sa mi nechcelo veriť, že v tejto kombinácii učili po prvý krát (pevne verím, že nie naposledy! Minimálne my ich v tejto kombinácii chceme znovu! Pleease...). A ešte musím pochváliť, že veľmi dobre odhadli pomer techniky, improvizácie i tvorivej časti. V tej poslednej sme dostali lekciu o "timingu" - strafiť sa v čase opakovane do 1 minúty je skutočne riadna fuška (a do dvoch minút s tými istými prvkami ešte väčšia :). Workshop sme ukončili absurdnými kombináciami, ktoré vznikali skutočne zábavným kombinovaním zadaní a boli ešte zábavnejším spôsobom pretavené do pohybových štruktúr. Výsledok - posledná hodina plná smiechu :)" 
PS: Na tomto workshope som ešte pochopila, že veľké veci sa nemusia odohrávať vždy len na javisku.....
jeden z mojich najsilnejších umeleckých zážitkov sa odohrával na tých starých parketách.....
....tiché ĎAKUJEM." - Barbara I.

You may also like

Back to Top